1.W dniu dzisiejszym przeżywamy rocznicę poświęcenia kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za piękną świątynię, budowniczych i ofiarodawców. Oby nasz dom modlitwy służył jeszcze wielu pokoleniom naszych parafian. Obyśmy odnajdywali tutaj żywego Boga, karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią.

2. Dziękuję za piękne świadectwo wiary, które złożyliśmy w dzień Bożego Ciała. Szczególne podziękowania składam wszystkim czynnie zaangażowanym: kapłanom, siostrom zakonnym, służbie liturgicznej, chórowi, scholi, organistom, wykonawcom ołtarzy na trasie procesji: pracownikom Urzędu Miasta w Mońkach oraz wspólnocie Gloriosa Trinita, niosącym krzyż, lampiony, baldachim, chorągwie, sztandary, ołtarzyki, poduszeczki i różaniec, dzwoniącym i sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom, Białej Procesji, młodzieży i starszym uczestnikom procesji eucharystycznej, wszystkim czuwającym nad oprawą liturgiczną, muzyczną i techniczną, zajmującym się przewozem rzeczy potrzebnych do procesji oraz Policji zabezpieczającej trasę. Serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzieciom i dorosłym przypominam o Oktawie Bożego Ciała. Codziennie do  15 czerwca gromadzimy się wieczorem o godz. 18.00 (w niedzielę o godz. 12.00) na modlitwie dziękczynnej za żywą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Śpiewamy Nieszpory Eucharystyczne i uczestniczymy w procesji wokół kościoła.

4. We wtorek, 13 czerwca, wspominamy św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

5. W środę, 14 czerwca, przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

6. W czwartek, 15 czerwca, kończymy Oktawę Bożego Ciała. W czasie Mszy świętej o godz. 18.00 pobłogosławimy dzieci i poświęcimy wianki.

7. W piątek, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. W sobotę, 17 czerwca, obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

9. W następną niedzielę o godz. 14.00 zapraszamy do kościoła na Mszę świętą wspólnoty Wiara i Światło. Po Mszy świętej o godz. 18.00 na swoje spotkanie zaprasza męska grupa różańcowa Nazaret.

10. W sobotę, 24 czerwca na pielgrzymi szlak do Matki Bożej Różanostockiej wyruszą pątnicy z Moniek i okolicznych parafii. Zapisy i informacje u ks. Pawła Kamińskiego. Koszt 25 zł. Powrót z Różanegostoku we własnym zakresie. Bagaże zdajemy 23 czerwca, w piątek, w godzinach 18.45 – 19.15 na placu przy domu państwa Radomskich (naprzeciw kościoła). Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona 24 czerwca o godz. 7.00 w kościele parafialnym MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach.

11. Informuję, że z dniem 1 lipca (po ponad rocznej przerwie) ponownie uruchamiamy Poradnię Rodzinną w Mońkach. Będzie działała przy naszej parafii. Studia podyplomowe w zakresie poradnictwa rodzinnego skończyły panie Anna Bielińska i Halina Skibicka. Dziękuję im za gotowość do podjęcia współpracy w zakresie przygotowywania młodych ludzi do sakramentu małżeństwa.

12. Dziękuję serdecznie panu Mariuszowi Laskowskiemu za nieodpłatne wykonanie polbruku na podjeździe na parking przy naszym kościele oraz panom: Józefowi Roszkowskiemu za przygotowanie terenu pod polbruk oraz Andrzejowi Purta, Edwardowi Bajkowskiemu, Zbigniewowi Kropiwnickiemu i Łukaszowi Kuprelowi za ofiarowane materiały potrzebne do wykonania prac związanych z przebudową wjazdu. Dzięki temu wjazd na parking przed naszym kościołem został poszerzony i obecnie, jak sądzę bez problemu, dwa samochody będą mogły wyminąć się w czasie wjeżdżania i wyjeżdżania z parkingu.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Nowy, czerwcowy, numer naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia znajdziemy na stolikach, przy wyjściu z kościoła.

14. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Marcin Skutnik, kawaler, zamieszkały w Mońkach, z parafii tutejszej oraz Joanna Skorupa, panna, zamieszkała w Nowinie Starej, z parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Bargłowie Kościelnym. Zapowiedź pierwsza. Robert Zeljko (czytać Zejko), kawaler, zamieszkały w Berlinie, z Chorwackiej Misji Katolickiej w Berlinie oraz Martyna Krekora, panna, zamieszkała w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza. Adam Konrad Kapliński, kawaler, zamieszkały w Białymstoku, z parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku oraz Urszula Rutkowska, panna, zamieszkała w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza. Kamil Maciorowski, kawaler, zamieszkały w Mońkach, z parafii tutejszej oraz Monika Smyk, panna, zamieszkała w Białymstoku, z parafii p.w. św. Karola Boromeusza w Białymstoku. Zapowiedź pierwsza.

15. Niech Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie odnawia nasze siły duchowe oraz fizyczne. Życzę Wam, moi drodzy, błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.