1. Dzisiaj święto Przemienienia Pańskiego. Modlimy się w intencji naszych rolników, o błogosławieństwo Boże w pracach polowych, o trzeźwość w narodzie i o pokój na świecie.

2. We wtorek, 8 sierpnia, obchodzimy wspomnienie św. Dominika, kapłana.

3. W środę, 9 sierpnia, przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

4. W czwartek, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

5. W piątek, 11 sierpnia, wspominamy św. Klarę, dziewicę.

6. 15 sierpnia o godz. 9.00, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, podziękujemy za tegoroczne plony. Wniesiemy do świątyni wieniec żniwny przygotowany w tym roku przez mieszkańców miejscowości Hornostaje. Już teraz dziękuję im serdecznie za podjęty trud.

7. Od 15 sierpnia, każdego dnia o godz. 21.00, aż do Odpustu Parafialnego będziemy spotykać się na Apelach Jasnogórskich. Zapraszam do wspólnej modlitwy przed obrazem Matki Bożej Monieckiej.

8. Serdecznie dziękuję państwu Wiśniewskim za pracę włożoną w przygotowanie części terenu przykościelnego pod nowe trawniki. Wszystkim pracującym w tym tygodniu przy kościele serdeczne Bóg zapłać.

9. Informuję, że oddaliśmy część naczyń liturgicznych: kielichów, puszek i paten do odnowienia i ponownego złocenia. Dziękuję za ofiary składane na ten cel.

10. Niestety nie otrzymaliśmy dotacji z rządowego programu odbudowy zabytków na remont kaplicy św. Kazimierza. Wierzę, że następnym razem zdobędziemy potrzebne fundusze.

11. Sakrament małżeństwa zawierają: Patryk Muszyński, kawaler, zamieszkały w Mońkach, z parafii tutejszej i Martyna Topczewska, panna, zamieszkała w Gawinach, z parafii św. Stanisława BM w Topczewie. Zapowiedź pierwsza.

12. Niech Chrystus pełen mocy będzie obecny w naszym życiu codziennym. Życzę Wam, moi drodzy, błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.