1. Zakończyliśmy uroczystości odpustowe w naszej parafii. Dziękujemy za waszą obecność w czasie 40 - Godzinnego Nabożeństwa i Odpustu Matki Bożej Monieckiej, naszej Patronki. Wierzymy, że był to błogosławiony czas łaski w rodzinach i w życiu osobistym. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, chórowi, procesji, wspólnotom parafialnym, panu organiście, siostrze zakrystiance i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

2. Dziękujemy księżom spowiednikom z dekanatu, kapłanom gościom – przyjaciołom naszej Parafii, pochodzącym z niej i posługującym obecnie. Ojcu Romanowi Celaremu, rekolekcjoniście z Zakonu Św. Franciszka dziękujemy za Słowo Boże skłaniające do refleksji i nawrócenia.

3. W tym tygodniu, w poniedziałek w czasie Mszy wieczornej, żegnamy s. Laurę. Od 1 września rozpocznie pracę katechetki w Podkowie Leśnej, w domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Terezjanek. Ostatnie lata posługiwała jako mistrzyni nowicjatu. Znamy ją również jako naszą zakrystiankę i katechetkę w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach, służącą pomocą przy Białej Procesji i przygotowaniu dzieci do Pierwszej Komunii Świętej oraz wspomagającą muzycznie wspólnotę Gloriosa Trinita. Życzymy s. Laurze obfitości Bożych łask w nowym miejscu posługi.

4. W poniedziałek, 28 sierpnia, przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

5. We wtorek, 29 sierpnia, obchodzimy wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam dzieci i młodzież wraz z rodzicami do praktykowania pierwszych piątków miesiąca. Msze święte w pierwsze piątki są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. Na Nabożeństwo Fatimskie w pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy o godz. 17.00.

7. Nowy rok szkolny i katechetyczny inaugurujemy w dniu 4 września. Uczniów i rodziców zapraszamy tego dnia na Mszę świętą o godz. 8.00.

8. Od 4 września rozpoczynają swoje spotkania grupy i wspólnoty naszej parafii. Dzieci i młodzież zachęcam do zaangażowania się w grupę ministrancką i oazową. Na młodsze dzieci czeka nasza schola dziecięca. Dla dorosłych też mamy wiele propozycji. Każdy może odnaleźć swoje miejsce, o ile pragnie zaangażować się bardziej w życie wspólnoty parafialnej.

9. 9 września, w sobotę o godz. 10.00, z naszego kościoła parafialnego wyruszy piesza pielgrzymka do Krypna. Po drodze przewidujemy postoje w Dziękoniach, Boguszewie i Peńskich. Grupa pielgrzymkowa dojdzie do Sanktuarium około godz. 16.45. O godz. 18.00 przewidziana jest uroczysta Msza święta dla pielgrzymów. Zapisy na pielgrzymkę i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej i w zakrystii po każdej Msz świętej. Koszt to 10 zł.

10. Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć: Marcin Purta, kawaler, zamieszkały w Mońkach, z parafii tutejszej i Gabriela Angelika Banel, panna, zamieszkała w Ełku, z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Ełku. Zapowiedź druga.

11. Niech Chrystus pełen mocy będzie obecny w naszym życiu codziennym. Życzę Wam, moi drodzy, błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.