1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się o rzetelny przekaz informacji, uczciwość i prawdę w komunikacji medialnej.

2. W poniedziałek, 18 września, obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

3. We wtorek, na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po niej zapraszamy wszystkich lektorów naszej parafii.

4. W środę, 20 września, wspominamy świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Chasan i Towarzyszy.

5. W czwartek, 21 września, przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

6. Od piątku, 22 września, przed każdą Mszą świętą wieczorną będziemy modlili się Nowenną do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Będzie to zarówno modlitwa na czas odnowienia Misji Świętych jak i przygotowanie do Odpustu św. Teresy od Dzieciątka Jezus w dniu 1 października.

7. W sobotę, 23 września, obchodzimy wspomnienie św. Ojca Pio, kapłana.

8. Zachęcamy dziewczęta i chłopców od 7 klasy szkoły podstawowej do uczestnictwa w zajęciach parafialnej scholi młodzieżowej. Najbliższa próba będzie miała miejsce w sobotę, 23 września o godz. 10.00 w budynku plebanii.

9. Chłopców po pierwszej Komunii Świętej i starszych zapraszamy do grona ministrantów. Można zgłaszać kandydatów u ks. Karola. Spotkania kandydatów na ministrantów rozpoczną się od października. Zachęcamy do posługi osoby dorosłe, zarówno tych, którzy byli ministrantami, jak i tych, którzy chcieliby taką posługę rozpocząć.

10. Na spotkanie Męskiej Grupy Różańcowej Nazaret zapraszamy w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.

11. Przypominamy, że w każdą środę po Mszy św. o godz. 18.00 na swoje spotkanie modlitewne zaprasza Ruch Gloriosa Trinita. W dzisiejszą niedzielę wspólnota obchodzi 5 lat działalności w naszej parafii i korzystając z życzliwości monieckiej Mediateki, w jej budynku o godz. 15.00, rozpoczyna swoje jubileuszowe spotkanie. Zapraszamy uczestników, sympatyków i członków rodzin do wspólnego świętowania.

12. Dziękujemy dk. Markowi Bieleckiemu za miesiąc posługi w naszej parafii: prace w kancelarii, katechezę w szkole, prowadzenie nabożeństw i homilie. Życzymy mocy Bożego błogosławieństwa w tym ostatnim etapie przygotowań do kapłaństwa. Niech Matka Boża uczy wytrwałości w powołaniu i prowadzi ku świętości.

13. W następną niedzielę rozpoczynamy Renowację Misji Parafialnych w naszej parafii. Plan na cały tydzień został umieszczony w gablotach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii.

14. Niech Chrystus pełen mocy będzie obecny w naszym życiu codziennym. Życzę Wam, moi drodzy, błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.