1. Rozpoczęliśmy Tydzień Renowacji Misji w naszej Parafii. Po dwóch latach odnawiamy nasze misyjne zobowiązania. Pytamy o owoce Misji Świętych, o to, na ile świadomie uczestniczymy we Mszy świętej, przystępujemy do sakramentów świętych, modlimy się i rozważamy Słowo Boże. O. Cherubin Żyłka pomoże nam swoimi homiliami, konferencjami i naukami stanowymi przyjrzeć się naszemu  życiu duchowemu. Proszę, wykorzystajmy dobrze ten czas łaski.

2. Każdego dnia zachęcamy do spowiedzi sakramentalnej, zwłaszcza przed Mszą Świętą. W czwartek, piątek i sobotę będą spowiadali kapłani z sąsiednich parafii. Codziennie o 8.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej, o 17.00 do Adoracji Najświętszego Sakramentu i o 21.00 na Apel Maryjny. W tym tygodniu Msze święte odprawiamy o godz. 9.00 i 18.00.

3. W poniedziałek - 25 września, na wieczorną naukę stanową o godz. 19.00, zapraszamy młodych małżonków. We wtorek - 26 września, w dzień świętych Kosmy i Damiana, adresatem nauki stanowej o godz. 19.00 będą małżonkowie z większym stażem, a w środę - 27 września o godz. 19.00, w dzień poświęcony św. Wincentemu a Paulo, na naukę stanową zapraszamy wdowy, wdowców i osoby samotne.

4. W czwartek - 28 września, obchodzimy święto bł. Michała Sopoćko, kapłana, patrona miasta Białegostoku. O godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych wraz z opiekunami. Będzie można skorzystać z Sakramentu Namaszczenia Chorych. O. Cherubin udzieli po Mszy świętej specjalnego błogosławieństwa modląc się o wstawiennictwo Matki Bożej z Lourdes. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji zmarłych. Po Mszy świętej udamy się w procesji na cmentarz parafialny.

5. W piątek - 29 września, w dzień świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, na Mszę świętą wieczorną o godz. 18.00, zapraszamy młodzież naszej parafii. O godz. 19.30 Droga Krzyżowa ulicami Parafii.

6. W sobotę - 30 września o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie członków grup i wspólnot działających przy parafii. Zaczniemy od krótkiej modlitwy w kościele, potem czas radości przy kawie i ciastku, Na zakończenie Msza święta wieczorna i nauka stanowa dla osób zaangażowanych w życie parafii o godz. 19.00.

7. W sobotę - 30 września, w dzień wspomnienia św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, na Mszę świętą wieczorną o godz. 18.00, zapraszamy dzieci naszej parafii. Najmłodsi otrzymają specjalne błogosławieństwo.

8. Przed każdą Mszą świętą wieczorną modlimy się Nowenną do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zakończenie Renowacji Misji Świętych odbędzie się w następną niedzielę. To dzień odpustowy w naszej parafii. Modlimy się w intencji naszych sióstr Terezjanek, o bł. Boże w życiu zakonnym, opiekę świętej Patronki i o powołania do życia zakonnego w Zgromadzeniu.

9. Serdecznie dziękuję naszej Straży Pożarnej za pomoc w oczyszczeniu rynien i elewacji kościoła. Dziękuję serdecznie panu Mirkowi i jego pracownikom, pani Łucji i dzielnym niewiastom z Kół Różańcowych i innych wspólnot, sprzątającym kościół i jego otoczenie. Wszystkim, którzy uczestniczą w bieżących naprawach i remontach serdeczne Bóg zapłać.

10. Taca w ciągu tygodnia będzie przeznaczona na przygotowanie Renowacji Misji. Taca niedzielna z 1 października będzie naszym podziękowaniem o. Cherubinowi - naszemu Rekolekcjoniście.

11. Przygotowaliśmy specjalne pamiątki z Odnowienia Misji Świętych z naszym parafialnym (rzecz jasna pomniejszonym) obrazem św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Będą do nabycia w następną niedzielę.

12. W niedzielę 1 października, po zakończeniu Mszy świętej o godz. 12.00, wyjdziemy przed kościół, aby uczestniczyć w Nabożeństwie Krzyża Misyjnego. Na nabożeństwo przychodzimy z krzyżami domowymi. Można będzie również nabyć i poświęcić nowy krzyż na pamiątkę Odnowienia Misji Świętych.

13. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Torba Samarytanka”. Zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, aby pomóc osobom potrzebującym. Puste torby znajdziemy na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione torby można zostawiać przy ołtarzach bocznych lub zanieść do zakrystii.

14. Nasi klerycy kończą swoje wakacje. Od poniedziałku rozpoczną kolejny rok akademicki w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym. Dziękujemy im za wakacyjną pomoc i prosimy dla nich o wytrwałość i sumienność w przygotowaniach do kapłaństwa.

15. Niech Chrystus pełen Mocy inspiruje nas i prowadzi swoją Mądrością przez ten czas Tygodnia Misyjnego. Życzę Wam, moi drodzy, odwagi w słuchaniu Słowa Bożego i pięknych owoców w życiu duchowym.