1. Dzisiejszą niedzielą kończymy Renowacje Misji Świętych w naszej parafii. Nasze podziękowania kierujemy na ręce ojca Cherubina Żyłki, który z mocą głosił nauki rekolekcyjne. Wierzę, że ten wyjątkowy tydzień wzmocni nas w wierze i doda nam ewangelicznego zapału w obronie prawd wiary w codziennym życiu. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i pracę, aby przygotować nabożeństwa w ciągu tego tygodnia. Dziękuję księżom wikariuszom, spowiednikom z sąsiednich parafii, ks. Pawłowi Sauciowi, s. Marioli, naszej zakrystiance, panu Ryszardowi - organiście, lektorom, scholom, ministrantom, wspólnotom parafialnym, paniom rozprowadzającym pamiątki z Renowacji Misji. Tym, którzy sumiennie uczestniczyli w nabożeństwach dziękuję za obecność. Ostatnim spotkaniem misyjnym będzie Nabożeństwo przy Krzyżu Misyjnym po zakończeniu Mszy świętej o godz. 12.00.

2. Przypominam, że w salce przy wyjściu z kościoła można nabyć pamiątki z Odnowienia Misji Świętych. Pamiątki poświęcimy 5 min po zakończeniu Mszy świętej.

3. Dziękuję za ofiary złożone w ciągu tygodnia i za te dzisiejsze, które są podziękowaniem za posługę misyjną o. Cherubina.

4. Dzisiaj obchodzimy odpust św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to również uroczystość w Zgromadzeniu Sióstr Terezjanek. Dziękujemy siostrom za posługę w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego w codziennym życiu. Za tydzień jedna z nowicjuszek przyjmie pierwsze śluby zakonne. Modlimy się w jej intencji oraz o powołania do życia zakonnego w Zgromadzeniu.

5. Przed nami miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszej parafii. Dzieci będą spotykać się w poniedziałki i środy na nabożeństwie o godz. 17.15. Dorosłych zapraszamy do modlitwy różańcowej w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00 z wyjątkiem czwartku. W czwartek nabożeństwo zostanie odprawione o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy na Różaniec o godz. 8.30.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek wieczorem zapraszamy do spowiedzi od godz. 17.30, przed Mszą świętą. Wyjątkowo nie będzie możliwości spowiedzi w czasie Mszy świętej. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00.

7. W poniedziałek, 2 października, wspominamy i dziękujemy za codzienną opiekę naszym Aniołom Stróżom.

8. W środę, 4 października, obchodzimy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Jest to dzień Imienin papieża Franciszka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

9. W czwartek, 5 października, przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, wielkiej krzewicielki Miłosierdzia Bożego.

10. W sobotę, 7 października, obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej, święto patronalne wszystkich Kół Żywego Różańca.

11. W niedzielę, 8 października, po Mszy świętej o godz. 12.00, zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

12. Informuję, że od tego roku nie będzie zbiórki płodów rolnych na potrzeby Seminarium Duchownego w znanej nam dotychczas formule. Seminarzyści nie przyjadą tak jak dotychczas po zboże i ziemniaki. Jest ich niewielu i logistycznie nie jest to już możliwe. Ale w dalszym ciągu chcemy pomagać Seminarium. Będziemy zbierali przez najbliższe dwa tygodnie przetwory, owoce, warzywa, jajka i inne dary z naszych ogrodów i sadów. Wszystko trafi potem na seminaryjny stół. Dary można przywozić bezpośrednio ma plebanię rano lub po południu w godzinach kancelaryjnych. Z góry dziękuję za pomoc.

13. Od października zmienią się godziny funkcjonowania naszej kancelarii. Z racji na pracę w katechezie księży wikariuszy i inne obowiązki kancelaria będzie otwarta po południu, od 16.00 do 17.30. Rano będzie można zwrócić się w sprawach kancelaryjnych bezpośrednio po Mszy świętej porannej. Sprawy pogrzebowe i inne ważne sprawy można załatwiać tak naprawdę o każdej porze. Gdy tylko jesteśmy na plebanii, służymy pomocą.

14. Informuję, że w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków otrzymaliśmy obietnicę dotacji na remont kaplicy św. Kazimierza w wysokości 985 000 zł. Nie jest to cała suma, której potrzebujemy, aby przywrócić budynek do dawnej świetności i wykorzystywać go w celach duszpasterskich, ale na pewno jest to dobry początek. Dziękuję panu burmistrzowi, pracownikom Gminy i wszystkim, którzy pomogli w czasie naszych starań o uzyskanie dotacji.

15. Niech Chrystus pełen Mocy obdarza nas hojnie swoimi łaskami. Niech czas Renowacji Misji Świętych zaowocuje obficie w naszym życiu duchowym.