1. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszej parafii. Dzieci będą spotykać się w poniedziałki i środy na nabożeństwie o godz. 17.15. Dorosłych zapraszamy do modlitwy różańcowej w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00, z wyjątkiem czwartku. W czwartek nabożeństwo zostanie odprawione o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy na Różaniec o godz. 8.30.

2. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdziemy pamiątki z Odnowienia Misji Świętych w naszej parafii. Pamiątką jest obraz z wizerunkiem św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Z tyłu znajdziemy nadruk, który opisuje wydarzenie, w którym wszyscy uczestniczyliśmy. Zachęcam do nabywania obrazków.

3. Na stolikach znajdziemy również nowy, październikowy, numer naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia.

4. Dziękuję pątnikom, którzy w ubiegły czwartek i piątek podjęli trud uczestnictwa w pielgrzymce autokarowej do Matki Bożej w Ostrej Bramie. Odwiedziliśmy Wilno, Ponary i Troki, modląc się w intencjach naszej wspólnoty parafialnej.

5. W piątek, 13 października, wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

6. W sobotę, 14 października czcimy św. Małgorzatę Marię Alacoque, krzewicielkę kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Tego dnia pamiętamy o nauczycielach i wychowawcach, pracownikach naszych szkół i przedszkoli. Prosimy dla nich o mądrość wychowawczą i siły do pracy dydaktycznej z dziećmi i młodzieżą.

8. W niedzielę, 15 października na Mszę świętą o godz. 12.00 i spotkanie po nabożeństwie zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

9. W następną niedzielę zaczynamy Dni Papieskie w naszej parafii. Mszę świętą o godz. 9.00 rozpoczniemy przy pomniku Jana Pawła II, gdzie złożymy kwiaty i zapalimy znicze. Na zakończenie Mszy świętych zbierzemy ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. Biegi Papieskie i Koncert w Mediatece zaplanowaliśmy na zakończenie następnego tygodnia.

10. Również w następną niedzielę o godz. 14.00 zapraszamy na Mszę świętą ze wspólnotą Wiara i Światło a po Mszy świętej o godz. 18.00 na modlitwę różańcową z męską grupą Nazaret.

11. Na stolikach przy wyjściu z kościoła można już znaleźć kartki wypominkowe. Pamiętajmy o listopadowej modlitwie za zmarłych.

12. Za tydzień odbędzie się coroczne liczenie wiernych. Ministranci będą liczyć osoby przystępujące do Komunii świętej i wychodzące z kościoła.

13. Przypominam, że od października zmienią się godziny funkcjonowania naszej kancelarii. Kancelaria będzie otwarta po południu, od 16.00 do 17.30. Rano będzie można zwrócić się w sprawach kancelaryjnych bezpośrednio po Mszy świętej porannej. Sprawy pogrzebowe i inne ważne sprawy można załatwiać tak naprawdę o każdej porze. Gdy tylko jesteśmy na plebanii, służymy pomocą.

14. Przypominam o pomocy materialnej naszemu Archidiecezjalnemu Seminarium Duchownemu w Białymstoku. Do 11 października będziemy zbierali warzywa, ziemniaki, jabłka i inne owoce, jajka, przetwory na zimę w słoikach i butelkach oraz produkty spożywcze o przedłużonym terminie przydatności, takie jak kasza, makaron, mąka, cukier, olej itp. Można składać również tzw. ekwiwalent pieniężny. Dary można przywozić bezpośrednio na plebanię rano lub po południu w godzinach kancelaryjnych. Z góry dziękuję za pomoc.

15. Cały czas trwają prace remontowe w budynku plebanii. W tym momencie przebudowa dotyczy mieszkań na piętrze, kuchni, jadalni i kancelarii, która powróci z czasem na swoje stare miejsce. Dziękuję za ofiary indywidualne składane na ten cel oraz za materiały budowlane. Panu Darkowi Puchalskiemu dziękuję za drzewo na naprawiany w budynku plebanii strop belkowy. Taca w następną niedzielę, 15 października, będzie przeznaczona na cele remontowe.

16. Niech Chrystus pełen Mocy obdarza nas hojnie swoimi łaskami. Życzę Wam moi Drodzy spokojnej niedzieli i Bożego prowadzenia przez cały tydzień.