1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną w Kościele. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, którzy pracują w krajach misyjnych. Pamiętajmy o kapłanach z naszej Archidiecezji służących ludziom na Kubie, w Kazachstanie, Papui - Nowej Gwinei i Tanzanii oraz o siostrach zakonnych ze Zgromadzenia św. Teresy od Dzieciątka Jezus, które pracują w Boliwii. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Misje.

2. W sobotę, 28 października, przypada święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. Już dzisiaj informujemy, że 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, odprawimy Msze Święte w porządku niedzielnym. Procesje na cmentarze: parafialny i miejski odbędą się po Mszy świętej o godz. 12.00. Pomniki święcimy po zakończeniu procesji.

4. W dniu 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu procesja na cmentarz odbędzie się po Mszy świętej o godz. 9.00.

5. Msza święta składkowa za wszystkich wiernych zmarłych zostanie odprawiona w czwartek, 2 listopada, o godz. 9.00. Trudno pamiętać o wszystkich zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy i tak naprawdę nie wiemy, kto potrzebuje jej najbardziej. Dlatego we Mszy świętej składkowej chcemy polecać tych najbardziej potrzebujących w drodze do nieba.

6. Tradycyjne wypominki zostaną odprawione w dniach 2,3,4,6,7,8 listopada o godz. 17.00. Po różańcu za zmarłych zostanie odprawiona Msza święta o godz. 18.00 w intencjach złożonych na kartkach wypominkowych. W dniu dzisiejszym przyjmujemy wypominki po każdej Mszy świętej przy stolikach za ławkami w głównej nawie kościoła.

7. Dziękuję za ofiary złożone na stypendialny fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 1760 zł. Na cele remontowe zebraliśmy na tacę 7115 zł. Bóg zapłać. Taca w następną niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

8. Już niebawem w białostockiej Katedrze rozpocznie się Nowenna do Matki Bożej Ostrobramskiej, patronki naszej Archidiecezji. Dekanat Moniecki, a w tym i nasza parafia, zostaliśmy zaproszeni do wspólnej modlitwy w Katedrze w dniu 13 listopada. Zapisy na wyjazd prowadzi pani Łucja Supińska.

9. Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom Biegów Papieskich, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, dla których uczestnictwo w bieganiu wiązało się z trudem znoszenia chłodu i deszczu. Pomimo niełatwych warunków pogodowych całkiem sporo osób zebrało się, tak jak co roku, przy naszym kościele, aby uczcić pamięć Wielkiego Rodaka. Dziękuję państwu Agnieszce i Bogdanowi Sierba za organizację i czuwanie nad całością oraz wszystkim, którzy dbali o oprawę tego wydarzenia: nauczycielom, młodzieży szkolnej, s.Monice, Policji, Straży Pożarnej, dzieciom z klasy IB ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach i ich rodzicom za część artystyczną, władzom samorządowym: Starostwu Powiatowemu i Urzędowi Gminy Mońki oraz sponsorom, bez których nie byłaby możliwa organizacja tego wydarzenia. Serdeczne Bóg zapłać. Przed nami jeszcze Koncert Papieski o godz. 16.00, na który serdecznie zapraszamy.

10. Przed tygodniem odbyło się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy świętej. Informuję, że w Mszach świętych wzięło udział 1498 osób, czyli 32% ze wszystkich wiernych należących do naszej parafii (według danych z ostatniej wizyty kolędowej). Do Komunii świętej przystąpiło 871 osób, co daje 58% ze wszystkich uczestników nabożeństw. Oczywiście jest to frekwencja jesienna. Inna jest latem, a inna zimą. Gdy są spotkania dodatkowe dla grup pierwszokomunijnych i dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, również jest inna. Dziękuję za Waszą obecność, za rzetelne praktykowanie wiary. Ufam, że obecność na Mszy świętej odnawia Was duchowo, umacnia w dobrych postanowieniach i pomaga podejmować mądre decyzje.

11. Przypominamy, że są do nabycia duże obrazy Matki Bożej Częstochowskiej (z naszego głównego ołtarza), św. Teresy od Dzieciątka Jezus (z ołtarza bocznego) i św. Kazimierza (z ołtarza głównego). Jeżeli ktoś potrzebuje obrazu na prezent lub chciałby mieć jeden z tych obrazów w domu, zapraszam do zakrystii.

12. Przypominamy, że za tydzień, z soboty na niedzielę, nastąpi zmiana czasu. Śpimy godzinę dłużej.

13. Niech Chrystus pełen Mocy obdarza nas hojnie swoimi łaskami. Życzę Wam moi Drodzy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.