Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna

9 maja 2021 r.


1. Przeżywamy miesiąc maj. Powierzamy nas samych i naszych najbliższych opiece i wstawiennictwu naszej najlepszej Matki. Zachęcam do udziału                    w nabożeństwach majowych.


2. W poniedziałek modlimy się o dobre urodzaje, we wtorek za kraje głodujące      a we środę o uświęcenie pracy ludzkiej.


3. W czwartek, 13 maja, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny          z Fatimy. Jest to rocznica zamachu na życie Jana Pawła II a w naszej parafii również rocznica poświęcenia pomnika naszego wielkiego Rodaka. Kwiaty przy pomniku złożymy w niedzielę, 16 maja, na początku liturgii o godz. 9.00.


4. W piątek, 14 maja, przypada święto św. Macieja Apostoła.


5. W piątek rozpoczynamy Nowennę prze Zesłaniem Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać codziennie, po nabożeństwie majowym. Za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny.


6. W następną niedzielę, w czasie Mszy świętej o godz. 10.30, dzieci pierwszokomunijne odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Proszę, aby dzieci zabrały ze sobą świece, które otrzymały w czasie chrztu świętego.

7. W następną niedzielę, po Mszy świętej o godz. 18.00, zapraszamy na spotkanie męskiej grupy różańcowej Nazaret.


8. Dziękuję serdecznie ministrantom seniorom za pomoc w porządkowaniu terenu przy parkingu. Pan Marcinowi Rzemienieckiemu dziękuję za czyszczenie polbrukowego chodnika, który znajduje się wokół kościoła. Dziękuję za świadectwo zaangażowania w sprawy parafialne. Są osoby – i z tego bardzo się cieszę – które nie tylko uczestniczą we Mszy świętej, ale gdy zachodzi potrzeba działają, porządkują i naprawiają. Bóg zapłać.


9. Dziękuję za ofiary, które złożyliście dzisiaj na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Zebraliśmy 5394 zł.


10. Caritas naszej parafii przygotował w tym tygodniu 50 paczek dla najuboższych. Dziękuję ofiarodawcom.


11. Jest już nowy numer naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Zachęcam do czytania.


12. Dzisiaj, w godzinach 9.00 – 13.30, w Miejskim Ośrodku Kultury można oddać krew. Zachęcamy.


13. Przypominam, że w naszej parafii prowadzimy Księgę Łask. Zapisujemy          w niej cudowne uzdrowienia, które wydarzyły się w życiu naszych parafian za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej, naszej Patronki. Jeżeli ktoś chciałby nam opowiedzieć o swojej historii - zapraszam. Zapiszemy ją, aby była świadectwem dla kolejnych pokoleń. Młodzi ludzie często nie potrafią dostrzec Bożego działania w codziennym życiu. Wierzę, że Księga Łask może im w tym pomóc.


14. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Rafał Kisło, kawaler, zam.       w Mońkach, z parafii tutejszej i Agnieszka Kuprel, panna, zamieszkała                     w Żodziach, z parafii MB Anielskiej w Downarach. Zapowiedź druga. Dominik Sosnowski, kawaler, zamieszkały w Mońkach, z parafii tutejszej i Paulina Ciborowska, panna, zam. w Kramkówce Małej, z parafii MB Anielskiej                     w Downarach. Zapowiedź druga. Piotr Dzierżanowski, kawaler, zam. w Mońkach z parafii tutejszej i Eliza Wojciechowicz, panna, zam. w Białymstoku, z parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku. Zapowiedź pierwsza. Szymon Górski, kawaler, zam. w Biczkach, z parafii św. Jakuba Apostoła w Jedwabnym                      i Aleksandra Dębowska, panna, zam. w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.


15. Niech moc Chrystusa Zmartwychwstałego wypełnia was pokojem i otwiera serca na Bożą łaskę. Niech nasz Pan i Odkupiciel błogosławi wam w dniu dzisiejszym i w ciągu całego tygodnia.