1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu. Wierzę, że będzie to dobry czas na osobiste spotkanie z Jezusem, które przygotuje nas do duchowego przeżywania misterium Bożego Narodzenia.

2. We wtorek, 5 grudnia o godz. 18.30, zapraszamy na kolejną katechezę o rachunku sumienia. Po katechezie przewidziana jest 30 - minutowa Adoracja w ciszy z możliwością skorzystania ze spowiedzi.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w Adwentowych Roratach w naszym kościele: w środy i soboty o godz. 6.30 oraz w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00.

4. Przypominamy o roratach dla najmłodszych. Roraty i procesja z lampionami w czwartki o godz. 18.00 z udziałem scholi dziecięcej Gloria i w soboty o godz. 6.30 z udziałem scholi oazowej.

5. Od dzisiaj, przy wyjściu z kościoła, można nabywać opłatki wigilijne. W tygodniu można to uczynić również w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że opłatki, które otrzymujemy w kościele, są poświęcone. Zadbajmy o sąsiadów, którzy są chorzy i o tych, którzy rzadko wychodzą z domu.

6. Rozprowadzamy również Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt dużej świecy to 25 zł, małej 15 zł. Można nabyć także kalendarze Caritas przeznaczone dla najmłodszych ze słodkim dodatkiem motywacyjnym w środku. Koszt – 15 zł.

7. Caritas naszej parafii zachęca do wzięcia udziału w adwentowej zbiórce żywności. Do koszy ustawionych przy ołtarzach bocznych w kościele można składać artykuły żywnościowe. Chcemy, tak jak co roku, przygotować paczki dla najuboższych parafian. Dziękuję za żywność, która została złożona do koszy w tym tygodniu.

8. Przypominam o rekolekcjach adwentowych. Odbędą się one w naszej parafii w dniach 22, 23 i 24 grudnia (do południa). Zachęcam do zarezerwowania czasu na spotkania rekolekcyjne.

9. W środę, 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja biskupa, znanego z dzieł miłosierdzia. O godz. 18.00 zapraszamy do kościoła najmłodszych parafian. Po zakończeniu Mszy świętej odwiedzi nas św. Mikołaj z upominkami.

10. W czwartek, 7 grudnia, przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

11. W piątek, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to dzień Świętości Życia. Prośmy o poszanowanie życia w naszej Ojczyźnie oraz modlimy się za wszystkich, którzy trwają w Duchowej Adopcji dziecka poczętego. O godz. 12.00 zapraszamy do naszego kościoła na Godzinę Łaski. Msze święte tego dnia zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

12. W piątek o godz. 18.00 swoje świętowanie przeżywa Ruch Światło – Życie: zarówno wspólnota dorosłych Domowego Kościoła jak i oaza młodzieżowa. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu, akt zawierzenia wspólnot Maryi Niepokalanej i poczęstunek.

13. W niedzielę, 10 grudnia, na Mszę świętą o godz. 12.00 i spotkanie po niej zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

14. W następną niedzielę o godz. 18.00 na Mszę świętą i spotkanie modlitewne zaprasza męska grupa różańcowa Nazaret.

15. Również w następną niedzielę modlimy się za matki oczekujące potomstwa. Po zakończeniu każdej Mszy świętej udzielimy tym matkom specjalnego błogosławieństwa.

16. Za tydzień przypada Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będą zbierane ofiary do puszek.

17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest już nowy, grudniowy numer naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia.

18. Niech Chrystus pełen Mocy obdarza nas hojnie swoimi łaskami. Życzę Wam, Moi Drodzy, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.