Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

23 maja 2021 r.


1.Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prosimy o dary Ducha Świętego dla całej naszej wspólnoty parafialnej. Niech umacnia nas            w podążaniu do świętości, w życiu rodzinnym i w pracy zawodowej.


2. W poniedziałek, 24 maja, drugi dzień Zielonych Świątek. Zapraszamy do kościoła o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W czasie Mszy o godz. 9.00 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Zapraszam wszystkich chorych na to nabożeństwo i przypominam o stanie łaski uświęcającej potrzebnym, aby przyjąć ten Sakrament.


3. W środę, 26 maja, wspominamy św. Filipa Neri, kapłana. Jest to również Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwie.


4. W sobotę, 29 maja, obchodzimy wspomnienie św.    Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.


5. Informuję, że w najbliższą sobotę, Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 odbędzie się o godz. 9.30, a Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 została zaplanowana o godz. 11.00.


6. Za tydzień, w niedzielę, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres przystępowania do Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.


7.Zachęcam do czytania naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia.


8. Za chwilę usłyszymy parę słów o życiu i książkach pani Wandy Półtawskiej. Książki będą do nabycia dzisiaj, po każdej Mszy świętej.


9. Za tydzień, 30 maja, w nowym kinie monieckim, Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji, dwukrotnie: o godz. 16.30 i o godz. 19.00, wystawi spektakl Tajemnica Eucharystii na podstawie objawień Cataliny Rivas. Niestety z racji na pandemię dysponowaliśmy ograniczoną liczbą wejściówek. Rozeszły się po ogłoszeniach w ciągu tygodnia.


10. W dniu 19 czerwca, w sobotę, zapraszam na pielgrzymkę do Hodyszewa            i Zuzeli. Zapisy u pani Łucji Supińskiej.


11. Tegoroczna procesja Bożego Ciała odbędzie się na terenie naszej parafii. Przejdziemy ulicami: ks. Mieczysława Małynicza, Wiejską, Kard. Stefana Wyszyńskiego i Kościelną. Przy tych ulicach staną również ołtarzyki eucharystyczne. Szczegółowe informacje dotyczące procesji podam za tydzień. Z racji na zalecenia sanitarne obie parafie monieckie zorganizują procesje we własnym zakresie, aby nie gromadzić w jednym miejscu zbyt dużej liczby osób.


12. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Daniel Michał Magnuszewski, kawaler, zam. w Pisankach, z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzciannem i Wiktoria Sobolewska, panna, zam. w Hornostajach,           z parafii tutejszej. Zapowiedź druga. Wojciech Popławski, kawaler, zam.                  w Zblutowie, z parafii tutejszej i Anna Maria Gmiterek, panna, zam. w Niemilu,      z parafii św. Marii Magdaleny w Osieku. Zapowiedź pierwsza. Paweł Jarocki, kawaler, zam. w Mońkach, z parafii tutejszej i Grażyna Kordala, panna, zam.        w Mońkach, z parafii św. Brata Alberta w Mońkach. Zapowiedź pierwsza.


13. Niech Duch Święty odnawia nasze życie codzienne, dodaje nam zapału            i energii w trosce o dojrzałe, chrześcijańskie życie. Niech prowadzi do mądrych      i odpowiedzialnych decyzji w dniu dzisiejszym i w ciągu całego tygodnia.