1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary do puszek będą przeznaczone na potrzeby Kościoła na naszych Kresach.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w Adwentowych Roratach w naszym kościele: w środy i soboty o godz. 6.30 oraz w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00.

3. Przypominamy o roratach dla najmłodszych. Roraty i procesja z lampionami w czwartki o godz. 18.00 z udziałem scholii dziecięcej Gloria i w soboty o godz. 6.30 z udziałem scholii oazowej. Na ostatnich roratach dla wszystkich dzieci przewidziane są upominki, a dla najwytrwalszych specjalne nagrody.

4. Od dzisiaj, przy wyjściu z kościoła, można nabywać opłatki wigilijne. W tygodniu można to uczynić również w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że opłatki, które otrzymujemy w kościele, są poświęcone. Zadbajmy o sąsiadów, którzy są chorzy i o tych, którzy rzadko wychodzą z domu.

5. Rozprowadzamy również Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt dużej świecy to 25 zł, małej 15 zł. Można nabyć także kalendarze Caritas przeznaczone dla najmłodszych ze słodkim dodatkiem motywacyjnym w środku. Koszt – 15 zł.

6. Caritas naszej parafii zachęca do wzięcia udziału w adwentowej zbiórce żywności. Do koszy ustawionych przy ołtarzach bocznych w kościele można składać artykuły żywnościowe. Chcemy, tak jak co roku, przygotować paczki dla najuboższych parafian. Dziękuję za żywność, która została złożona do koszy w tym tygodniu.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest już grudniowy numer naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia.

8. Redakcja „Radia i” serdecznie dziękuje wszystkim swoim słuchaczom. Według ostatnio przeprowadzonych badań, wzrosła ilość mieszkańców naszej parafii wybierająca do słuchania Katolickie Radio naszej Archidiecezji na falach 90.9 FM w Mońkach. Zachęcamy do dalszego korzystania z audycji „Radia i”.

9. W sobotę, 16 grudnia w godz.19.00 – 22.00, na adwentowe czuwanie do domu Sióstr Terezjanek, zapraszamy młodzież licealną i studentów. W programie Msza święta, katecheza, Adoracja i spotkanie przy herbacie.

10. W następną niedzielę 17 grudnia, po każdej Mszy świętej, młodzież oazowa naszej parafii i schola Gloria, przeprowadzą tradycyjny kiermasz pierników. Zachęcam do nabywania wypieków. W ten sposób możemy wesprzeć fundusz dziecięco – młodzieżowy, przeznaczony na różne inicjatywy duszpasterstwa dzieci i młodzieży naszej parafii.

11. W następną niedzielę 17 grudnia o godz. 14.00 na Mszę świętą do naszego kościoła zaprasza wspólnota Wiara i Światło.

12. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach zapraszają nas wszystkich w niedzielę 17 grudnia o godz. 15.00, do monieckiej Mediateki na Jasełka Bożonarodzeniowe. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym przedstawieniu.

13. W następną niedzielę, 17 grudnia, o godz. 19.00 do monieckiej Mediateki zapraszamy wszystkie Ruchy i Wspólnoty naszej Parafii na wspólny Opłatek.

14. Już dzisiaj informuję, że przedświąteczne odwiedziny chorych w naszej parafii odbędą się w czwartek, 21 grudnia, zarówno w godzinach przedpołudniowych jak i popołudniowych. Zapisy osób potrzebujących przedświątecznej spowiedzi i Komunii świętej prowadzimy zarówno w zakrystii jak i kancelarii parafialnej.

15. Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach oraz Urząd Miejski i Moniecki Ośrodek Kultury proszą o podanie do wiadomości informacji o Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbędzie się za tydzień, w niedzielę w godz. 13.00 – 19.00 w centrum miasta. Jesteśmy zaproszeni do wzięcia w nim udziału.

16. W czasie Jarmarku swoją akcję będą prowadzić Honorowi Dawcy Krwi. Za oddanie krwi w mobilnym punkcie pobrań będzie można otrzymać żywą choinkę.

17. Dziękuję serdecznie ofiarodawcom wspomagającym przygotowania Orszaku Trzech Króli i wszystkim biorącym udział w próbach przedstawienia.

18. Przed tygodniem pospieszyliśmy się z zapowiedzią modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa. Taka modlitwa będzie miała miejsce w następną niedzielę.

19. Niech Chrystus pełen Mocy obdarza nas hojnie swoimi łaskami. Życzę Wam, Moi Drodzy, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.