Ogłoszenia parafialne

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

30 maja 2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Trójcy Przenajświętszej.


2. W poniedziałek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia NMP.


3. We wtorek, 1 czerwca, obchodzimy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku. Dla naszych najmłodszych jest to szczególny dzień na świętowanie. W Dzień Dziecka polecamy Bogu wszystkie dzieci naszej parafii.


4. W czwartek, 3 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte tego dnia odprawimy o 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 10.30. Przejdziemy ulicami: ks. Mieczysława Małynicza, Wiejską, kard. Stefana Wyszyńskiego i Koscielną. Przy tych ulicach staną ołtarzyki eucharystyczne. Przy każdym ołtarzyku zatrzymamy się, wysłuchamy słów Ewangelii, pomodlimy się      o wiarę i miłość w rodzinach oraz o to, aby Bóg zachował nas od nieszczęść. Za pierwszy ołtarzyk, (przy domu państwa Grygo) odpowiedzialna będzie wspólnota Nazaret, za drugi ołtarzyk, (przy domu państwa Baworskich) odpowiedzialna będzie Gloriosa Trinita, za trzeci ołtarzyk, (przy domu państwa Wilamowskich) odpowiedzialne będą Koła Żywego Różańca, za czwarty ołtarzyk, (przy domu państwa Radomskich) odpowiedzialni będą Lektorzy naszej parafii. Z góry dziękuję za pomoc w organizacji procesji. Proszę również o zachowanie odległości między sobą w czasie procesji, tak aby zachować przepisy sanitarne.


5. Od piątku do następnego czwartku, o godz. 18.00, zapraszam na Msze święte z Nieszporami i procesje eucharystyczne wokół kościoła. W niedzielę procesja odbędzie się po Mszy świętej o godz. 12.00. Niech nie zabraknie osób do noszenia chorągwi, sztandarów i ołtarzyków oraz dzieci i młodzieży do Białej Procesji. Na zakończenie oktawy pobłogosławimy dzieci.


6. W sobotę, 5 czerwca, wspominamy św. Bonifacego, biskupa i męczennika.


7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę, po Mszy świętej o godz. 18.00, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.


8. W następną niedzielę, 6 czerwca, obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Dziękujemy Bogu za to szczególne miejsce, w którym modlimy się, przystępujemy do sakramentów i karmimy się Chlebem z Nieba.


9. W następną niedzielę, w czasie Mszy świętej o godz. 10.30, jubileusz 25-lecia kapłaństwa będzie świętował pochodzący z naszej parafii ks. Jacek Trykoszko. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.


10. Przed nami miesiąc czerwiec. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii będziemy odprawiali w niedzielę po Mszy świętej o godz.12.00 a w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00.


11. Zachęcam do czytania naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia.


12. Na stolikach za ławkami, w głównej nawie kościoła, odnajdziemy broszury dla rodziców poświęcone tematyce wychowania. Są to propozycje, jak chronić dzieci przed zagrożeniami świata cyfrowego i o tym, jak rozmawiać z dzieckiem                o seksualności. Zachęcamy do lektury.


13. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję serdecznie za sprzątnięcie kościoła i jego otoczenia oraz za dar ołtarza: cztery dzwonki dla Służby Liturgicznej Ołtarza. Wierzę, że ich dźwięk będzie wam i nam wszystkim nieustannie przypominał, jak wielką wartością jest Eucharystia w życiu rodziny.


14. Dziękuję serdecznie państwu Wiśniewskim za rośliny ozdobne do gazonów przed kościołem.


15. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Wojciech Popławski, kawaler, zam. w Zblutowie, z parafii tutejszej i Anna Maria Gmiterek, panna, zam. w Niemilu, z parafii św. Marii Magdaleny w Osieku. Zapowiedź druga. Paweł Jarocki, kawaler, zam. w Mońkach, z parafii tutejszej i Grażyna Kordala, panna, zam. w Mońkach, z parafii św. Brata Alberta w Mońkach. Zapowiedź druga. Karol Łabanowski, kawaler, zam. w Zblutowie, z parafii tutejszej i Edyta Sołowińska, panna, zam. w Leśnikach, z parafii MB Królowej Męczenników w Radulach. Zapowiedź pierwsza. Adam Rafałko, kawaler, zam.    w Mejłach, z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzciannem i Magdalena Puchalska, panna, zam. w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.


16. Niech Bóg pełen majestatu, który objawia nam dzisiaj na nowo tajemnicę Trójcy Przenajświętszej, błogosławi nam i odnawia nasze życie codzienne. Niech prowadzi do mądrych i odpowiedzialnych decyzji w dniu dzisiejszym i w ciągu całego tygodnia.