1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zachęcamy, aby w modlitwie osobistej powierzać osoby chore, zwłaszcza te, za które nikt się nie modli.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Polecajmy tych wszystkich, którzy nie radzą sobie z problemem alkoholowym i ich rodziny, a zwłaszcza dzieci, które cierpią z tego powodu.

3. W poniedziałek, 12 lutego, z racji na kolędę, kancelaria parafialna będzie zamknięta w godzinach popołudniowych.

4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu modlimy się o ducha pokuty w rodzinach.

5. W Środę Popielcową, 14 lutego, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jak również post ilościowy. Posypanie głów popiołem będzie miało miejsce w czasie każdej Mszy świętej. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwa o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

6. Dzieci zapraszamy w Środę Popielcową na Mszę świętą o godz. 18.00. Wieczorne kazanie będzie skierowane do najmłodszych. Dzieci otrzymają specjalną zdrapkę wielkopostną z myślami i zadaniami na każdy dzień Wielkiego Postu.

7. Zapraszamy również do udziału w konkursie plastycznym. W tym roku zamiast konkursu na najładniejszą palmę wykonamy pracę plastyczną pt. „Pusty Grób”, związaną ze Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Format i technika wykonania pracy jest dowolna. Podpisane prace konkursowe przynosimy do zakrystii lub kancelarii do dnia 17 marca. Wręczenie nagród i upominków nastąpi w Niedzielę Palmową po Mszy świętej o godz. 12.00. Prace konkursowe będą stanowiły część dekoracji świątecznej naszego kościoła.

8. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki i niedziele o godz. 17.15. Na Gorzkie Żale zapraszamy w czwartki o godz. 17.45 oraz w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30.

9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się przed V Niedzielą Wielkiego Postu, w dniach 15, 16 i 17 marca.

10. W niedzielę, 18 lutego, na Mszę świętą o godz. 12.00 i spotkanie po nabożeństwie, zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.

11. W niedzielę, 18 lutego, rozpocznie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywały w niedziele po Mszy świętej wieczornej w sali gościnnej domu państwa Radomskich. Początek każdego spotkania o godz. 19.00. Kurs będzie trwał przez kolejnych 5 niedziel. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

12. W czwartek, 15 lutego, zapraszamy na godz. 19.00 na plebanię Zespół Duszpasterski.

13. W następną niedzielę będziemy gościli w naszej parafii przedstawiciela Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Wygłosi Słowo Boże i poprosi o wsparcie materialne. Będzie to dobra okazja do modlitwy w intencji wspólnoty seminaryjnej oraz o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

14. W następną niedzielę o godz. 14.00 na Mszę świętą do naszego kościoła zaprasza wspólnota Wiara i Światło. Po Mszy świętej o godz. 18.00 do wspólnej modlitwy zachęca męska grupa różańcowa Nazaret.

15. Na stolikach za ławkami, w nawie głównej kościoła, odnajdziemy lutowy numer miesięcznika naszej Archidiecezji, Drogi Miłosierdzia. Zachęcamy do lektury.

16. Caritas naszej Archidiecezji zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazywanie 1,5% na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można odnaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas.

17. Urząd Miejski w Mońkach prosi o przypomnienie o tym, że istnieje możliwość nadania parom małżeńskim, które obchodzą 50 rocznicę zawarcia małżeństwa jubileuszowych odznaczeń prezydenckich. Urząd prosi o zgłaszanie par, które chciałyby otrzymać takie odznaczenie do dnia 25 lutego 2024 r.

18. Dziękujemy za ofiary złożone na kościół w tym tygodniu. Przed nami ostatni dzień wizyty duszpasterskiej. Za tydzień podsumujemy całą tegoroczną kolędę.

- 12 lutego (w poniedziałek) kolędujemy od godz. 15.00 mieszkańców Moniek z ulicy Szkolnej, Kwiatowej i Ogrodowej.

19. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości Bożych łask w codziennym życiu, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.