Ogłoszenia parafialne

Niedziela – Rocznica Poświęcenia Kościoła

6 czerwca 2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Dziękujemy Bogu za to szczególne miejsce, w którym modlimy się, przystępujemy do sakramentów i karmimy się Eucharystią.


2. We wtorek, 8 czerwca, przypada wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.


3. Od poniedziałku do czwartku, o godz. 18.00, zapraszam na Msze święte                         z Nieszporami i procesje eucharystyczne wokół kościoła. Niech nie zabraknie osób do noszenia chorągwi, sztandarów i ołtarzyków oraz dzieci i młodzieży do Białej Procesji. Na zakończenie oktawy, w czwartek, w czasie Mszy świętej            o godz.18.00, pobłogosławimy dzieci oraz poświęcimy kwiaty i zioła (tzw. wianuszki)


4. W piątek, 11 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia odnowimy akt poświęcenia naszego Narodu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.


5. W sobotę, 12 czerwca, wspominamy Niepokalane Serce NMP. Na Msze święte zapraszam o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.


6. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii będziemy odprawiali        w niedzielę po Mszy świętej o godz.12.00 a w dni powszednie po Mszy świętej      o godz. 18.00.


7. Zachęcam do czytania naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Jest już nowy, czerwcowy numer czasopisma.


8. W następną niedzielę, 13 czerwca, w czasie Mszy świętej o godz. 10.30 swoją pierwszą rocznicę przyjęcia Komunii świętej będą przeżywać dzieci z klas IV.


9. Całą następną niedzielę, 13 czerwca, kazania będzie głosił ks. Marek Pasiuk, misjonarz z Demokratycznej Republiki Konga. Po Mszy świętej będzie rozprowadzał swoją książkę o pracy misyjnej oraz pamiątki afrykańskie. W ten sposób będzie chciał poprosić nas o pomoc Misjom w Afryce.


10. W sobotę, 19 czerwca, organizujemy w naszej parafii pielgrzymkę autokarową do Hodyszewa, Zuzeli, Burzyna. Wyjazd o godz. 8.00. Informacje związane z pielgrzymką u pani Łucji Supińskiej.


11. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Różanegostoku, która odbędzie się    w dniach 26 – 27 czerwca (w sobotę i niedzielę). Pierwszy etap: Mońki – Suchowola, drugi Suchowola – Różanystok. Początek w sobotę. O godz. 7.00     Msza święta a po niej wyjście pielgrzymów.


12. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy napracowali się przy zorganizowaniu procesji Bożego Ciała: kapłanom i siostrom zakonnym, wspólnotom Nazaret, Gloriosa Trinita, Kołom Żywego Różańca i Lektorom, państwu Grygo, Baworskim, Wilamowskim i Radomskim, panu Tomkowi Zdańskiemu za brzózki do ołtarzyków, przygotowującym ołtarzyki    i ofiarodawcom pięknych kwiatów do nich, Białej Procesji, wszystkim osobom czynnie zaangażowanym, dzieciom i ich rodzicom, dzwoniącym i sypiącym kwiatki oraz dorosłym, niosącym krzyż, lampiony, chorągwie, sztandary, ołtarzyki, poduszeczki, różaniec i wstążki. Służbie Liturgicznej Ołtarza: seniorom i młodzieży, chórowi, organiście i naszej zakrystiance. Serdeczne Bóg zapłać.


13. Panu Jerzemu Magnuszewskiemu dziękuję serdecznie za odnowienie stacji procesji różańcowej na cmentarz. Modlimy się przy nich za naszych zmarłych.


14. Informuję, że mamy już gotowy projekt i pozwolenia na wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych przy naszym kościele. Prace rozpoczną się na początku lipca. Udało się również doprowadzić do końca konsultacje komisji konserwatorskiej z rzeźbiarzem, który wykona barokowe figury świętych do naszego ołtarza. Pierwsza figura powinna pojawić się przed Bożym Narodzeniem.


15. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Karol Łabanowski, kawaler, zam. w Zblutowie, z parafii tutejszej i Edyta Sołowińska, panna, zam.     w Leśnikach, z parafii MB Królowej Męczenników w Radulach. Zapowiedź druga. Adam Rafałko, kawaler, zam. w Mejłach, z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzciannem i Magdalena Puchalska, panna, zam. w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź druga. Rafał Sokołowski, kawaler, zam. w Mońkach,                  z parafii tutejszej i Urszula Czochańska, panna, zam. w Białymstoku, z parafii                    św. Kazimierza. Zapowiedź pierwsza. Łukasz Patryk Jaskuła, kawaler, zam.          w Brańszczyku, z parafii św. Jana Chrzciciela i Kamila Magnuszewska, panna, zam. w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza. Jakub Tabor, kawaler, zam. w Mońkach z parafii tutejszej i Katarzyna Maria Kisło, panna, zam.                  w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.


16. Niech dobry Bóg, który daje nam Siebie w Eucharystii, błogosławi nam               i odnawia nasze życie codzienne. Niech prowadzi do mądrych i odpowiedzialnych decyzji w dniu dzisiejszym i w ciągu całego tygodnia.