Ogłoszenia parafialne

XI Niedziela zwykła

13 czerwca 2021 r.


1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę zwykłą w ciągu roku. Prosimy o dobrą pogodę dla rolników i o błogosławieństwo Boże w pracy zawodowej.


2. Najbliższy czas w naszej parafii będzie związany z modlitwą w intencji Misji parafialnych, które zaplanowaliśmy na przełomie sierpnia i września. Powierzamy Panu Bogu Ojca Cherubina Żyłkę, Misjonarza i całą naszą wspólnotę parafialną.


2. W poniedziałek, 14 czerwca, wspominamy bł. Michała Kozala, biskupa                  i męczennika.


3. W czwartek, 17 czerwca, obchodzimy wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Jest to dzień odpustowy u naszych sąsiadów.


4. W następną niedzielę kończy się okres dyspensy od uczestnictwa                        w niedzielnej Mszy świętej, udzielonej przez Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdę na czas pandemii. Zapraszam na nabożeństwa do kościoła.


5. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii odprawiamy w niedzielę po Mszy świętej o godz.12.00 a w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00.


6. Zachęcam do czytania naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Jest już czerwcowy numer czasopisma.


7. Przypominam o pielgrzymce autokarowej do Hodyszewa, Zuzeli, Burzyna. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00. Zbiórka pielgrzymów w dwóch miejscach: na parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy oraz przy parkingu przykościelnym.


8. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Różanegostoku, która odbędzie się    w dniach 26 – 27 czerwca (w sobotę i niedzielę). Pierwszy etap: Mońki – Suchowola, drugi Suchowola – Różanystok. Początek w sobotę. O godz. 7.00     Msza święta a po niej wyjście pielgrzymów. Zapisy u ks. Gawła Korzenieckiego.


9. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy sumiennie uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała, zwłaszcza najmłodszym uczestnikom procesji, którzy wytrwali aż do końca. Cieszę się, że zwiększa się nasza świadomość, że Eucharystia jest naszym skarbem i trzeba dziękować Jezusowi za to, że jest obecny w tak cudowny sposób wśród nas.

10. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym za ofiary złożone na Misje. Zebrano 1719 zł.


11. W następną niedzielę, po Mszy świętej o godz. 18.00. zapraszamy na spotkanie męskiej grupy różańcowej Nazaret.


12. Honorowych Dawców Krwi zapraszamy w następną niedzielę w godz. 9.00 – 13.30 do Miejskiego Ośrodka Kultury.


13. W dniu 25 sierpnia, decyzją Księdza Biskupa Henryka Ciereszko, nastąpi zmiana wikariusza. Ks. Gaweł Korzeniecki przejdzie do parafii p.w. św. Rocha      w Białymstoku. Jego obowiązki przejmie ks. Paweł Kamiński, dotychczasowy wikariusz parafii p.w. NMP z Guadalupe w Białymstoku. Już teraz dziękujemy księdzu Gawłowi za pracę wnaszej parafii. Pożegnamy go uroczyście w dniu 22 sierpnia o godz. 9.00.


14. Dzisiaj kazania głosi ks. Marek Pasiuk, misjonarz z Demokratycznej Republiki Konga. Dziękujemy mu za Słowo Boże. Po Mszy świętej będzie rozprowadzał swoją książkę o pracy misyjnej oraz pamiątki afrykańskie. W ten sposób chce nas poprosić o pomoc Misjom w Afryce. Z góry dziękuję za waszą życzliwość.


15. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Rafał Sokołowski, kawaler, zam. w Mońkach, z parafii tutejszej i Urszula Czochańska, panna, zam. w Białymstoku, z parafii św. Kazimierza. Zapowiedź druga. Łukasz Patryk Jaskuła, kawaler, zam. w Brańszczyku, z parafii św. Jana Chrzciciela i Kamila Magnuszewska, panna, zam. w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź druga. Jakub Tabor, kawaler, zam. w Mońkach z parafii tutejszej i Katarzyna Maria Kisło, panna, zam. w Mońkach, z parafii tutejszej. Zapowiedź druga. Marcin Snarski, kawaler, zam. w Hornostajach Osadzie, z parafii tutejszej i Luiza Krukowska, panna, zam. w Goniądzu, z parafii św. Agnieszki w Goniądzu. Zapowiedź pierwsza. Przemysław Dziełak, kawaler, zam. w Reszkowcach, z parafii Ofiarowania NMP w Różanymstoku i Izabela Karpińska, panna, zam. w Osadzie Hornostaje, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.


16. Niech dobry Bóg, który daje nam Siebie w Eucharystii, błogosławi nam               i odnawia nasze życie codzienne. Niech prowadzi do mądrych i odpowiedzialnych decyzji w dniu dzisiejszym i w ciągu całego tygodnia.