Ogłoszenia parafialne

XII Niedziela zwykła

20 czerwca 2021 r.


1. Przeżywamy kolejną niedzielę czerwca. Módlmy się w intencji młodzieży szkolnej, która w poniedziałek rozpocznie ostatni tydzień nauki.


2. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Misjach Parafialnych, które rozpoczniemy w ostatnią niedzielę sierpnia.


3. W poniedziałek, 21 czerwca, wspominamy św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.


4. W czwartek, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela


5. Msza na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek o godz. 8.00.


6. Przypominam, że w dniu wczorajszym skończyła się dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, udzielonej przez Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdę na czas pandemii. Zapraszam na nabożeństwa do kościoła.


7. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii odprawiamy w niedzielę po Mszy świętej o godz.12.00 a w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00.


8. Zachęcam do czytania naszego Archidiecezjalnego miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Są jeszcze czerwcowe numery czasopisma.


9. Dziękujemy za modlitwę w intencjach parafialnych, pielgrzymom, którzy wyruszyli do Hodyszewa, Zuzeli, Burzyna. Cieszę się, że możemy już organizować i uczestniczyć w wyjazdach grupowych.


10. Ks. Gaweł wraz z pielgrzymami z naszej parafii w sobotę, 26 czerwca wyruszą do Różanegostoku. Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona o godz. 7.00. Informacje dodatkowe u ks. Gawła. Już dzisiaj powierzamy Matce Bożej ich wysiłek i prosimy o błogosławieństwo dla całej naszej wspólnoty.


11. Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.12. Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie „Wschód – Zachód” organizuje Rajd Motocyklowy: „Polskimi Śladami do Tallina.” Rajd zacznie się    25 czerwca. Cieszymy się, że motocykliści rozpoczną Mszą świętą w naszym kościele parafialnym o godz. 7.00. Zakończenie rajdu 2 lipca o godz. 18.00.


13. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Marcin Snarski, kawaler, zam. w Hornostajach Osadzie, z parafii tutejszej i Luiza Krukowska, panna, zam. w Goniądzu, z parafii św. Agnieszki w Goniądzu. Zapowiedź druga. Przemysław Dziełak, kawaler, zam. w Reszkowcach, z parafii Ofiarowania NMP w Różanymstoku i Izabela Karpińska, panna, zam. w Osadzie Hornostaje,             z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.


14. Niech dobry Bóg, który daje nam Siebie w Eucharystii, błogosławi nam               i odnawia nasze życie codzienne. Niech prowadzi do mądrych i odpowiedzialnych decyzji w dniu dzisiejszym i w ciągu całego tygodnia.