1. Dzisiaj modlimy się za wstawiennictwem św. Krzysztofa o bezpieczeństwo w ruchu drogowych. Jesteśmy wdzięczni za szczęśliwie przebyte podróże i przejechane kilometry. Po Mszy świętej poświęcimy pojazdy stojące na parkingach wokół kościoła i złożymy ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy, którzy w tylu zakątkach ziemi gromadzą ludzi wokół Chrystusa.

2. Dziękujemy Panu Bogu za nowego Pasterza naszej Archidiecezji. Z wyboru Stolicy Apostolskiej naszym nowym Arcybiskupem został dotychczasowy biskup polowy ordynariatu Wojska Polskiego, ks. dr Józef Guzdek.

3. W poniedziałek, 26 lipca, wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

4. W czwartek, 29 lipca, obchodzimy wspomnienie św. Marty.

5. W sobotę, 31 lipca, przypada wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana.

6. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Procesja eucharystyczna po Mszy świętej o godz. 12.00. Po procesji zapraszam na spotkanie KŻR.

7. Za tydzień, w niedzielę, będziemy gościć w naszej parafii ks. Adama Wińskiego, misjonarza z Kuby. Wygłosi Słowo Boże i poprosi nas po każdej Mszy świętej o wsparcie materialne.

8. Przypominamy o pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Studziennicznej. Wyjazd z Moniek 15 sierpnia o godz. 14.00. Wszelkie dodatkowe informacje u pani Łucji Supińskiej.

9. Zbiórka Caritas, której celem jest pomoc poszkodowanym w powodziach i nawałnicach odbędzie się w naszej parafii w dniu 8 sierpnia. Po każdej Mszy świętej zbierzemy ofiary na ten cel.

10. Dziękujemy za tygodniową posługę ks. Marcinowi Kupińskiemu, neoprezbiterowi pochodzącemu z parafii w Jaświłach. Ks. Gaweł udał się na operację kolana i potrzebne było zastępstwo.

11. Przy kościele rozpoczęliśmy w tym tygodniu prace budowlane. Powstanie podjazd dla niepełnosprawnych. Dziękuję w tym miejscu za wszystkie ofiary na utrzymanie parafii i na prace remontowe oraz budowlane zaplanowane wspólnie z Radą Parafialną. Niestety wszystko drożeje w sposób zatrważający. W związku z tym zwiększają się koszty kolejnych prac i przesuwa się również termin ich wykonania. Wszystko tak naprawdę zależy od Waszej ofiarności.

12. Za tydzień, w dniu 1 sierpnia, na placu przykościelnym zostanie otwarty punkt szczepień. Zapraszamy osoby niezaszczepione, które z różnych względów nie mogły dotrzeć do przychodni i innych punktów szczepień na terenie miasta. Punkt szczepień będzie otwarty w godzinach 8.00 – 13.30.

13. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Mateusz Purta, kawaler, zam. w Rusakach, z parafii tutejszej i Sylwia Adamska, panna, zam. w Białymstoku, z parafii św. Kazimierza w Białymstoku. Zapowiedź pierwsza. Paweł Kulikowski, kawaler, zam. w Dziękoniach, z parafii tutejszej i Martyna Płońska, panna, zam. w Ogrodnikach, z parafii św. Anny w Kalinówce Kościelnej. Zapowiedź pierwsza. Maciej Adasiewicz, kawaler, zam. w Mońkach, z parafii tutejszej i Katarzyna Świerzbińska, panna, zam. w Dziękoniach, z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

14. Życzymy Wam, moi drodzy, mocy Bożej w pokonywaniu trudności dnia codziennego. Niech Chrystus umacnia Was swoim błogosławieństwem.