Ogłoszenia parafialne II Niedziela zwykła

1.17 stycznia 2021 r. W poniedziałek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

2. We wtorek, 19 stycznia, wspominamy św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

3. W czwartek, 21 stycznia, obchodzimy wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

4. W czwartek przypada Dzień Babci a w piątek obchodzimy Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych seniorach.

5. W piątek, 22 stycznia, imieniny obchodzi s. Laura, nasza zakrystianka. Polecajmy ją opiece dobrego Boga.

6. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Będzie to okazja do refleksji nad rolą Słowa Bożego w naszym życiu, do czytania i kontemplowania wybranych tekstów biblijnych nie tylko w kościele, ale również i w domu.

7. Przy wyjściu, w salce w przedsionku kościoła, można nabyć świece gromniczne.

8. Zachęcam do czytania miesięcznika Drogi Miłosierdzia. Znajdziemy go na stolikach, w głównej nawie kościoła, za ławkami.

9. Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 10.30, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

10. Informuję, że decyzją Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, spotkania młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania zostały zawieszone do końca roku 2021. Przygotowania rozpoczną się w 2022 roku i wiąże się to ze zmianą wiekową osób przystępujących do sakramentu. Przygotowania będą rozpoczynać się w klasie VIII a sam Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w I klasie szkoły ponadpodstawowej. Szczegółowe informacje można otrzymać u katechetów.

11. W księdze intencyjnej naszej parafii nie ma już wolnych terminów na rok 2021. Na początku lutego rozpoczniemy zapisy intencji na rok 2022.

12. W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy nową stronę internetową naszej parafii. Obecny adres to monki.archibial.pl Strona parafialna jest połączona z facebook.com/mbcz.monki/youtube.com.

Z racji na powszechność używania przez nas tych stron, będzie to okazja do lepszej komunikacji i możliwość prezentacji zdjęć i filmów w lepszej rozdzielczości.

13. Zapraszamy na Mszę świętą kolędową do kościoła. Modlimy się o bł. Boże w Waszym codziennym życiu, zdrowie i opiekę Matki Bożej. Każda rodzina otrzymuje w czasie Mszy świętej specjalne błogosławieństwo oraz wodę święconą wraz z przygotowaną modlitwą, tak, aby po powrocie do domu, z otrzymanym za pośrednictwem kapłana błogosławieństwem, można było poświęcić mieszkanie. W czasie tego spotkania można złożyć ofiarę na kościół. W związku z prośbami o numer konta parafialnego, informuję, że można go odnaleźć w zakładce kontakt na naszej nowej stronie internetowej.

14. Podaje szczegółowy plan spotkań na ten tydzień:

18.01.2021 r. (poniedziałek), godz. 18.00 - Mońki, mieszkańcy ulic: Orzeszkowej, Spółdzielczej oraz bloków ul. Słowackiego 3, Słowackiego 5 oraz ul. Wyzwolenia 18

19.01.2021 r. (wtorek), godz. 18.00 - Mońki, mieszkańcy ulic: Leśnej, Zuchów, ks. Budnika, Emilii Plater, Reymonta i Herberta

20.01.2021 r. (środa), godz. 18.00 - Mońki, mieszkańcy ulic: Mickiewicza, Malinowej, Strażackiej i Batalionów Chłopskich

21.01.2021 r. (czwartek), godz. 18.00 - Mońki, mieszkańcy bloków z ulicy: Tysiąclecia 7, Tysiąclecia 9 i Tysiąclecia 11 oraz z ul. Tysiąclecia (domy prywatne)

22.01.2021 r. (piątek), godz. 18.00 - Mońki, mieszkańcy bloków z ulicy: Tysiąclecia 11A, Tysiąclecia 12A, Tysiąclecia 14 i Tysiąclecia 16

23.01.2021 r. (sobota), godz. 9.00 - mieszkańcy miejscowości Łupichy, Koleśniki, Konopczyn i Rusaki15. Życzę Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych w życiu codziennym. Niech Chrystus umacnia Was swoim błogosławieństwem.