Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela zwykła

29 sierpnia 2021 r.


1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Misje Parafialne. Powierzamy w modlitwie Ojca Cherubina Żyłkę, franciszkanina. W tym tygodniu przekazuję parafię w jego ręce. Ojciec Misjonarz będzie głosił Słowo Boże i prowadził nabożeństwa misyjne. Ufam, że dla parafii będzie to czas odnowy, bogaty w przeżycia duchowe i nawrócenia.


2. Zachęcam do korzystania z programu misji. Otrzymaliście go, moi drodzy         w ubiegła niedzielę przy wyjściu z kościoła. Jest umieszczony również na stronie internetowej parafii. Przypominam, że nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. Msze święte z nauką misyjną będą odprawiane o 9.00 i 18.00.


3. Rodziców proszę o zwrócenie uwagi na to, że w ramach Misji są organizowane spotkania dla dzieci i młodzieży szkolnej. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.00. W tym roku nie będzie specjalnej porannej Mszy świętej inaugurującej nowy rok szkolny i katechetyczny. Sądzę, że Msza święta dla dzieci i młodzieży, celebrowana o godz. 16.00, w ramach Misji Parafialnych, będzie dobrą okazją do duchowego rozpoczęcia nauki w szkole.


4. Przypominam o niezwykle ważnych wieczornych naukach stanowych dla kobiet (w poniedziałek) i mężczyzn (we wtorek), o środowej wieczornej modlitwie za zmarłych, czwartkowym odnowieniu przyrzeczeń kapłańskich i ślubów zakonnych. Zaprosiliśmy na to spotkanie kapłanów i siostry zakonne pochodzących i pracujących w naszej parafii. W piątek o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza święta dla osób chorych z Sakramentem Namaszczenia Chorych, a po Mszy świętej wieczornej zapraszam na Drogę Krzyżową ulicami Moniek. Po Adoracji Krzyża w kościele (około godz. 21.00) odbędzie się specjalne spotkanie dla młodzieży. W sobotę o godz. 11.00 nabożeństwo dla matek w stanie błogosławionym i małych dzieci a o godz. 18.00 Msza święta       w intencji rodzin i małżeństw z odnowieniem przysięgi małżeńskiej. W następną niedzielę o godz. 13.00 zapraszam na Nabożeństwo Krzyża Misyjnego. Od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu. Warto wtedy skorzystać z Sakramentu Pokuty. Zachęcam również do uczestnictwa w Apelach Jasnogórskich od dzisiejszej niedzieli do czwartku. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszam w sobotę po Mszy świętej o godz. 9.00.


5. Przypominam, że w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek wspominamy św. Grzegorz Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

6. Można zamówić obraz Matki Bożej monieckiej z ołtarza głównego naszego kościoła. Specjalnie używam słowa: moniecka, gdyż obraz różni się w wielu detalach od wizerunku Pani Jasnogórskiej. Warto mieć taki obraz w swoim domu i modlić się o wstawiennictwo tej, która troszczy się o nas „królując nad nami         z monieckiego wzgórza.” Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać po Mszy świętej podchodząc do obrazów umieszczonych z przodu kościoła, przy ambonie.


7. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w pamiątki jubileuszowe: książki i kubki z logo parafii. Można również obejrzeć wystawę jubileuszową. Wracamy pamięcią do pięknych obchodów stulecia naszej Parafii.


8. Wszystkich, którzy pragną wyruszyć z pielgrzymką do Krypna informuję, że     około godz. 9.45 na swój postój zatrzyma się przy naszej plebanii grupa pielgrzymów z Goniądza. Można do niej dołączyć.


9. Z racji na to, że najważniejszym wydarzeniem następnej niedzieli będzie Nabożeństwo związane z ustawieniem Krzyża Misyjnego przed naszym kościołem, po Mszy świętej o godz. 12.00 nie będzie procesji eucharystycznej       i spotkania KŻR.


10. Państwo Iwona i Michał Niebrzydowscy, którzy stracili w pożarze swój dobytek, dziękują za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę. Zebrano 2763 zł.


11. W tym tygodniu zakończyliśmy prace związane z instalacją elektrycznego podnośnika do odsłaniania i zasłaniania obrazu Matki Bożej w głównym ołtarzu, zsynchronizowanego z fanfarami jasnogórskimi. Koszt prac wyniósł 5000 zł. Dziękuję za waszą ofiarność na rzecz kościoła. Dzięki niej nasz kościół                   z miesiąca na miesiąc pięknieje.


12. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego prefekta i wikariusza, księdza Pawła Kamińskiego. Cieszymy się z Jego obecności w naszej wspólnocie i życzymy mu, aby jak najszybciej poczuł się u nas, jak w domu. Niech Matka Boża, nasza Pani moniecka, czuwa nad Tobą, księże Pawle.


13. Życzę Wam, moi drodzy, wielu łask Bożych w tym szczególnym czasie Misji Parafialnych.Niech Chrystus umacnia nas wszystkich swoim błogosławieństwem.