1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Poświęcamy Chrystusowi Królowi Kościół święty, Ojczyznę i wszystkie rodziny naszej parafii. W dniu dzisiejszym zachęcamy do odmówienia Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i zawierzenia codziennego życia Jezusowi, Królowi Wszechświata.

2. W ramach pomocy w dobrym przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na katechezy o rachunku sumienia. Zostaną wygłoszone w cztery kolejne wtorki o godz. 18.30. Po katechezie przewidziana jest 30 - minutowa Adoracja w ciszy z możliwością skorzystania ze spowiedzi. Najbliższe spotkanie we wtorek, 28 listopada.

3. W czwartek, 30 listopada, obchodzimy święto św. Andrzeja, Apostoła.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w sobotę, 2 grudnia, o godz. 17.00.

5. W następną niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu i nowy rok liturgiczny w Kościele.

6. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Adwentowych Roratach: w środy i soboty o godz. 6.30 oraz w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00.

7. Zachęcamy dzieci do wykonywania ozdobnych lampionów roratnich. Można skorzystać z pomocy rodziców. W niedzielę, 3 grudnia, w czasie Mszy świętej o godz. 12.00, lampiony zostaną poświęcone. Na roraty z procesją z lampionami, kazaniem dla najmłodszych oraz posługą scholi dziecięcej Gloria zapraszamy w czwartki o godz. 18.00 i w soboty o godz. 6.30.

8. W poniedziałek, 27 listopada, o godz. 19.30 do Miejskiego Ośrodka Kultury zapraszamy na kolejne i zarazem już ostatnie spotkanie organizacyjne w sprawie Orszaku Trzech Króli. Przed nami grudniowy okres prób do poszczególnych scen i praca nad szczegółami całego przedsięwzięcia.

9. Proszę o modlitwę w intencji osób biorących aktywny udział w tegorocznym Orszaku i zachęcam do wsparcia materialnego. Dziękuję serdecznie wszystkim sponsorom i dobrodziejom, którzy nas wspomagają swoją pracą oraz finansowo. Część strojów wymaga odnowienia, inne trzeba doszyć. Za każdym razem potrzebujemy nowych elementów scenografii i rekwizytów, środków transportu dla króli i zwierząt do stajenki.

10. Biblioteka Publiczna w Mońkach, w dniu 29 listopada o godz. 17.00, zaprasza do Mediateki na seans filmowy i spotkanie z reżyserką filmu „Duśka”, o pani Wandzie Połtawskiej, przyjaciółce Ojca Świętego Jana Pawła II. Wejściówki będą dostępne w zakrystii i w samej Mediatece przed seansem.

11. Dziękuję serdecznie państwu Radomskim oraz państwu Magnuszewskim i Mnich za pomoc w jesiennym porządkowaniu terenu przy kościele i przy plebanii oraz przy budynkach parafialnych.

12. Od następnej niedzieli, przy wyjściu z kościoła, będziemy mogli nabywać opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na prace remontowe w parafii.

13. Od niedzieli będziemy również rozprowadzać Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt dużej świecy to 25 zł, małej 15 zł. Przy okazji można nabyć także kalendarz Caritas. Koszt – 15 zł.

14. Caritas naszej parafii zachęca do wzięcia udziału w adwentowej zbiórce żywności. Do koszy ustawionych przy ołtarzach bocznych w kościele będzie można złożyć artykuły żywnościowe. Chcemy tak jak co roku, przygotować paczki dla najuboższych parafian. Z góry dziękujemy za życzliwość.

15. Niech Chrystus pełen Mocy obdarza nas hojnie swoimi łaskami. Życzę Wam, Moi Drodzy, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.