Zapraszamy na wtorkowe katechezy o rachunku sumienia ks. Pawła Kamińskiego, które odbędą się po wieczornej Mszy św. 

Z jednej strony można powiedzieć, że każdy katolik wie, jak go robić. Z drugiej strony, praktycznie każdy ma z nim jakiś problem…

Co więcej, nieumiejętnie go przeprowadzając bywa, że robimy sobie krzywdę. Tematy będą dotyczyć każdego: modlących się codziennie, mających trudność z przystąpieniem do spowiedzi i w ogóle nierobiących rachunku sumienia. W czasie czterech spotkań poruszymy następujące zagadnienia: Jak modlić się rachunkiem sumienia?

- Jak robić codzienny rachunek sumienia i jak go praktycznie wykorzystać w walce z nałogiem lub wadą?

- Jak rachunek sumienia może pomóc w radzeniu sobie ze skrupułami i stanami depresyjnymi, i czego unikać, żeby w takich stanach sobie nie zaszkodzić?

- Co robić, gdy nie potrafimy zauważyć grzechów, gdy ciągle spowiadamy się z tego samego?

Zapraszamy do zapoznania się, lub spokojnego usystematyzowania sobie, treści pierwszej z wtorkowych katechez o rachunku sumienia. Pierwsze spotkanie bardziej ogólne, o codziennym rachunku sumienia ze szczególnym podkreśleniem pewnej cnoty, która zdaniem św. Ignacego jest podstawą relacji z Bogiem i pracy na sobą. O jaką cnotę chodzi? Warto posłuchać. Zapraszamy we wtorki adwentu na kolejne katechezy do naszego kościoła na godz.18.30. Tematem kolejnego spotkania będą metody pracy nad grzechami nałogowymi, zmiana wad w cnoty oraz pewien psychologiczno - duchowy sposób poznawania siebie i pracy nad wypełnianiem woli Bożej.

Cztery wtorki, od najbliższego, czyli 28.11, o godz. 18.30. Zapraszam.